"Fikirli Olmak Ayrıcalıktır."

 444 0 357

 0532 566 03 57

Yoğun ve Etkin İngilizce Eğitimi

Yoğun ve Etkin İngilizce Eğitimi

Fikir Koleji’nde amacımız, tüm öğrencilerimizin anadil seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalarını sağlamak ve etkin bir şekilde yabancı dil öğretmektir. Okulumuzda dil eğitimi birinci sınıfta İngilizce ile başlamaktadır. 2. sınıfta ise öğrencilerimiz seçmeli yabancı dil tercihlerine göre ikinci dil derslerine de başlamaktadırlar. Dil alanındaki çalışmalarımız Trinity College London ve Cambridge English tarafından desteklenmektedir.

Fikir Koleji’nde bir dil öğrenmek demek, o dilin ait olduğu ülke insanlarını, yaşam tarzlarını, kişisel özelliklerini, müziklerini, tarihini, yemek kültürünü öğrenmek demektir.

Bu nedenle öğrencilerimize bu konuları içeren araştırma ve proje ödevleri verilmekte ve bu projelerin sunumları değerlendirilmektedir. Yıl içerisinde öğrencilerimizle dilsel ve kültürel etkinlikler çerçevesinde geziler, okul içi ve okul dışı etkinlikler yapılmaktadır.

Fikir Koleji’nde uluslararası bir proje alan "COMENIUS" programı kapsamında kültürlerarası dil öğrenme etkinlikleri yapılmaktadır.

Fikir Koleji’nde dil eğitimi, dilin doğal bir etkinlik/olgu olması nedeniyle tek bir yöntem uygulanarak değil, bir dil atmosferi ve yaşantısı oluşturularak gerçekleştirilmektedir. Bu yaşantı içinde her bir öğrencimiz yabancı dil öğrenme olanağı elde etmektedir.

Fikir Koleji’nde, yabancı dil eğitiminde tam ve işlevsel modeller esas alınmaktadır. Bu bağlamda, dil programımız Avrupa Kurulu’nun “Ortak Dil Tüzüğü” müfredatı aynen uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Dil programımız, proje ve etkinlik tabanlı ders uygulamaları ile desteklenmektedir. Dil eğitimi anlayışımızda Dünya kültürlerinin tanıtılması da önemli bir yer tutmaktadır.

Bütün bu çalışmalar çeşitli yurt dışı gezi programlarıyla desteklenmektedir. Öğrencilerimize gerçek diller ve kültürlerle karşılaşma fırsatı sağlamaktayız. Bu karşılaşmalar sırasında farklardan çok benzerlikler vurgulanmakta ve kültürlerarası etkileşimler gerçekleştirmekteyiz.

Dünya çapında geçerliliği olan TOEFL, Cambridge ESOL Young Learners, KET, PET, FCE, IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlamayı ve başarılı kılmayı hedeflemekteyiz.

Fikir Koleji’nden mezun olduktan sonra yurt içinde kabul edildikleri üniversitelerin hazırlık muafiyet sınavlarını kolaylıkla geçebilmelerini ve yurt dışında okuyabilmeleri için gereken tüm uluslararası sınavlarda yeterlilik gösterebilmelerini, 1. sınıftan itibaren uyguladığımız etkin programlarla sağlamayı hedeflemekteyiz.

Copyright © 1998 - 2020 | Fikir Koleji. 22 Yıldır Sevgi ile... Tüm Hakları Saklıdır.

My Medya