"Fikirli Olmak Ayrıcalıktır."

Hakkımızda

Hakkımızda

Fikir Koleji DEKİNSAN GRUP kuruluşudur.

DEKİNSAN GRUP, kalite ve istikrar bakış açısıyla; 2019 ENR listesinde Dünya'da 148. Türkiye'de ise 19. sırada yerini almıştır. Sektörde her zaman ismini zirveye taşımayı başaran, ülkemizin gözde firmalarından olan DEKİNSAN GRUP, eğitim alanında da FİKİR KOLEJİ ile başarı çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir.

Fikir Koleji’ni farklı kılan özelliklerin başında Kurucumuz Muttalip ÇAPKAN’IN, ODTÜ kültürü ile edindiği 20 yıllık eğitimcilik tecrübesi ve geleneksel yapısını koruyarak çağdaşlaşması gelir. Ulusal değerlerden ödün verilmeyen okulumuzda, her Fikirli'nin öncelikle kendi kültür ve dilinin bilincinde olması hedeflenir ve bu temel üzerine uluslararası bir yaklaşım inşa edilir.

Milattan önce 4000'li yıllara dayanan "Eğitim" kavramının tarihsel gelişimini, günümüz şartları ve gelecek vizyonu ile ele alan profesyonel akademik ve idari kadromuz, her zaman Cumhuriyet’le birlikte azim ve sebatla yürümüştür.

Alanlarında uzman Türk ve yabancı eğitimcilerden oluşan eğitim kadromuz ile birlikte Fikir Koleji binası, Ankara Ümitköy’de güvenli bir bölgede anaokulundan başlayarak üniversiteye kadar sınırlı sayıda değerli öğrenciye eğitim vermektedir.

Birinci sınıftan başlanarak öğretilen mükemmel İngilizce’nin yanı sıra, ikinci bir dil seçeneklerinden oluşan yabancı dil dersleri de öğrencileri çağın gereklerine hazırlamaktadır.

Apple teknolojisi ile dijital ortamda uluslararası erişime açık olan Kütüphane ve Medya Merkezi, 70.000’in üzerinde kitap, elektronik veri tabanıyla donatılmıştır.

Fikir Koleji, Avrupa Dil Portfolyosu, Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı, Apple Okul Programı, Google Okul Akreditasyonu, Khan Academy ile bütün dünyada önde gelen eğitim teknolojilerini bir arada kullanan nadir bir özel okuldur. Yürüttüğümüz akreditasyonlar kapsamındaki tüm öğrencilerimiz, ilerleyen eğitim hayatlarında dünya genelinde en seçkin eğitim kurumlarına kolaylıkla entegre olabilmektedirler.

Kadrosunda yurt içi ve yurt dışı kariyer danışmanı bulunan Fikir Koleji; öğrencilerin yetenekleri, kişilik özellikleri, değerleri, ilgi alanları ve kariyer gereksinimleri doğrultusunda ileride ulaşabilecekleri hedeflerini belirlemeyi ve bu konuda ihtiyaç duydukları her türlü desteği vermeyi amaçlar.

Her Fikir'li, özgüvenini arttıran ve liderlik özelliklerini geliştiren, 10’un üzerinde eğitici kol etkinliğinden istediğini seçme şansına sahiptir.

 

 

Copyright © 1998 - 2019 | Fikir Koleji. 21 Yıldır Sevgi İle... Tüm Hakları Saklıdır.

Ajans Woops