"Fikirli Olmak Ayrıcalıktır."

 444 0 357

 0532 566 03 57

Hakkımızda

Hakkımızda

Fikir Koleji Kurucumuz Muttalip ÇAPKAN’IN, ODTÜ kültürü ile edindiği 20 yıllık eğitimcilik tecrübesi ve geleneksel yapısını koruyarak çağdaşlaşması gelir. Ulusal değerlerden ödün verilmeyen okulumuzda, her Fikirli'nin öncelikle kendi kültür ve dilinin bilincinde olması hedeflenir ve bu temel üzerine uluslararası bir yaklaşım inşa edilir.

Milattan önce 4000'li yıllara dayanan "Eğitim" kavramının tarihsel gelişimini, günümüz şartları ve gelecek vizyonu ile ele alan profesyonel akademik ve idari kadromuz, her zaman Cumhuriyet’le birlikte azim ve sebatla yürümüştür.

Alanlarında uzman eğitimcilerden oluşan akademik kadromuz , Türk ve yabancı eğitimcilerin görev aldığı İngilizce zümremiz ile birlikte Fikir Koleji binası, Ankara Ümitköy’de güvenli bir bölgede anaokulundan üniversiteye kadar sınırlı sayıda fikir’ li öğrenciye eğitim veren butik bir okuldur.

Apple teknolojisi ile dijital ortamda uluslararası erişime açık olan Kütüphane ve Medya Merkezi, 70.000’in üzerinde kitap, elektronik veri tabanıyla donatılmıştır.

Fikir Koleji, Avrupa Dil Portfolyosu, Microsoft Yenilikçi Eğitmen Programı, Apple Okul Programı, Google Okul Akreditasyonu, Khan Academy ile bütün dünyada önde gelen eğitim teknolojilerini bir arada kullanan nadir bir özel okuldur. Yürüttüğümüz akreditasyonlar kapsamındaki tüm öğrencilerimiz, ilerleyen eğitim hayatlarında dünya genelinde en seçkin eğitim kurumlarına kolaylıkla entegre olabilmektedirler.

Fikir Koleji DEKİNSAN GRUP kuruluşudur.

DEKİNSAN GRUP, kalite ve istikrar bakış açısıyla; 2019 ENR listesinde Dünya'da 148. Türkiye'de ise 19. sırada yerini almıştır. Sektörde her zaman ismini zirveye taşımayı başaran, ülkemizin gözde firmalarından olan DEKİNSAN GRUP, eğitim alanında da FİKİR KOLEJİ ile başarı çıtasını yükseltmeyi hedeflemektedir.

 

Copyright © 1998 - 2020 | Fikir Koleji. 22 Yıldır Sevgi ile... Tüm Hakları Saklıdır.

My Medya